Pivovar

Pivovar Medojed vznikl v roce 2018, od prvního nápadu až k otevření pivovaru vedla dlouhá a strnitá cesta. V prosinci 2018 jsme však uvařili náš první ležák. Vaříme piva nefiltrovaná a nepasterizovaná, za použití těch nejkvalitnější suroviny. Pivo je bez jakýchkoliv konzervantů či dalších přídatných surovin.

Pivovar sídlí v samém centru Krásného Pole, v prostorech pod obecním obchodem, kde se v minulosti nacházelo řeznictví. K pivovaru náleží také společenské prostory pro 25 lidí ve kterých se mohou konat degustace, oslavy, soutěže či jiné společenské akce.

Technologie a výroba

Jelikož víme, že každé pivo chce svůj čas, výrobu žádným způsobem neurychlujeme. Ležák vaříme tradičním českým dekokčním způsobem nikoliv na jeden, ale na dva rmuty, abychom docílili té nejvyšší kvality. Naše nerezová varna má objem 10 hl.

Hlavní kvašení probíhá v otevřených nerezových kádích na spilce, kde pivo leží 6 - 7 dní. Dokvašování neboli zrání, při kterém se dotváří pěnivost, říz, chuť, a vůně, probíhá v nerezových ležáckých tancích. Naše pivo nefiltrujeme ani nepasterizujeme, je proto vždy čerstvé a plné chuti. 

Nejsme průmyslový pivovar v malém, nepoužíváme CKT (cylindrokonické tanky), které urychlují proces kvašení.

Proč Medojed?

Pivovar dostal jméno po zástupci zvířecí říše, medojedovi kapském. Ten je veden v Guinessově knize rekordů jako nejodvážnější zvíře planety. Dokáže se ubránit několikanásobně větším protivníkům a neskolí jej ani kousnutí kobry.

I ty můžeš být MEDOJED, ochutnej a přidej se do smečky!